Wieczorek poetycki twórczości Jacka Kaczmarskiego (I 2014)

Wieczorek poetycki twórczości Jacka Kaczmarskiego
„Dla ludzi mam zawsze otwarte drzwi”

W środę 22 stycznia 2014 roku na dolnej sali gimnastycznej młodzież naszej szkoły przedstawiła program artystyczny poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego.
Prowadząca program – uczennica klasy 3a – Magdalena Siudyka powitała przybyłych gości: v-ce Dyrektora – mgr Barbarę Tarczyńską, mgr Iwonę Lis i mgr Zofię Jurek z Gimnazjum Nr 3, nasze polonistki – mgr Agnieszkę Kocjan-Hickiewicz i mgr Martę Macek oraz uczniów.

Zebrana młodzież naszej szkoły oraz Gimnazjum Nr 3, miała okazję wysłuchać pięknych piosenek w wykonaniu Ryszarda MakuchaKlaudii Piątek i Bartosza Bonieckiego przy akompaniamencie Damiana Cienia i Bartosza Bonieckiego. Utwory poetyckie przedstawili: Magdalena SiudykaPrzemysław IndykaMarika SkalskaTomasz SygułaAnna Szczepara. W rolę Jacka Kaczmarskiego wcielił się Ryszard Makuch.

Młodzież przybliżyła słuchaczom życie i twórczość poety, piosenkarza, gitarzysty, autora tekstów, prozaika i dziennikarza. Postać Jacka Kaczmarskiego kojarzona jest powszechnie z Solidarnością i stanem wojennym – okresem, gdy jego twórczość utożsamiana była z antykomunistyczną opozycją. Adam Michnik napisał po jego śmierci: „Jacek Kaczmarski był poetą i bardem. Stał się głosem, może najważniejszym, z pokolenia opozycji demokratycznej”.

Program artystyczny przygotowała młodzież pod kierunkiem mgr Bogusławy Wajdzik.

Accessibility Toolbar