Dzień Bezpiecznego Internetu (II 2014)

Nasza Szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu11 lutego obchodzono w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to odbyło się po raz dziesiąty. Jak co roku, organizatorzy DBI przygotowali konkurs z nagrodami za najciekawszą inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI w 2014 roku realizowane są pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet„. Podczas tegorocznych obchodów zwraca się uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Ogólnopolską akcję prowadzi Polskie Centrum Programu Safer Internet.

W ramach obchodów DBI w naszej Szkole przygotowano m.in. Wystawę, Konkurs na plakat, Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną oraz prelekcję nt. bezpiecznego Internetu i zagrożeń.

Prelekcję zaprezentowano 21 lutego na godzinach wychowawczych. Dotyczyła ona aplikacji na telefony komórkowe. Uczniowie zapoznali się z rodzajami i działaniem tych aplikacji oraz ryzykiem związanym z korzystaniem z nich, np. ukrytym zbieraniem danych osobowych, wirusami i szkodliwymi aplikacjami, oszustwami związanymi m. in. z pobieraniem ukrytych opłat. Na koniec przedstawione zostały porady dotyczące bezpiecznego używania aplikacji oraz miejsca w sieci i numery telefonów gdzie można uzyskać dodatkowe informacje.
Poniżej szczegółowe dane:
– strona WWW: helpline.org.pl oraz tel. 800 100 100 – w przypadku wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa korzystania z aplikacji;
– tel. 800 007 707 – infolinia Konsumenckiej Federacji Konsumentów, gdzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną dotyczącą naszych praw jako klienta i użytkownika aplikacji mobilnych.

Przygotowanie:
– mgr Artur Trepka, mgr Ewa Leśniewska-Sowa
– mgr Bogusława Wajdzik

 

Accessibility Toolbar