36 rocznica zawieszenia krzyża (X 2017)

19 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 36. Rocznicy zawieszania w liceum Krzyża który łączy swymi ramionami poległych za ojczyznę bohaterów i żyjących Polaków.

Na głównym korytarzu zebrali się uczniowie klas pierwszych, aby po raz pierwszy w czasie swojej edukacji w naszym liceum wziąć udział w tej poruszającej uroczystości, oraz absolwenci i przedstawiciele rady rodziców. Na początku głos zabrała pani wicedyrektor Barbara Tarczyńska, której wspomnienia z uczestnictwa w rocznicowych obchodach jeszcze jako młodej uczennicy naszego liceum wprawiły całe zgromadzenie w stan zadumy i refleksji.

Został on dopełniony przez  pouczające teksty rozważań przygotowane przez księdza Piotra Bardo, które wprowadziły pierwszaków w burzliwą historię Krzyża i Tablicy Pamiątkowej. Całość okraszona śpiewem najlepszych głosów Kazika przyniosła uczniom chwilę zadumy nad historią szkoły i sprawiła, że nikt nie przechodzi obojętnie obok krzyża i tablicy pamiątkowej.

Accessibility Toolbar