100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-2018)

Tamte dni to bezcenne karty historii pisanej sercem.
Karty stare ale żywe bo nie można o nich zapomnieć,
bo to one stworzyły dzisiejszą radość…

W piątek, 9 listopada 2018 roku cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w podniosłej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu wspominaliśmy jak z patriotyzmu i entuzjazmu, walki i idei 100 lat temu – 11 listopada 1918 roku wyłoniła się Polska. Była to wyrecytowana, wyśpiewana i zagrana lekcja historii Polski, patriotyzmu i polskości zaprezentowana przez wspaniałą młodzież naszego liceum. Podczas świętowania tej wyjątkowej bo 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego” biorąc tym samym udział w ogólnopolskim wydarzeniu pod hasłem „9 listopada zaśpiewam hymn w szkole”. Minutą ciszy uczciliśmy również pamięć tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. W hołdzie poległym i zmarłym pracownikom oraz absolwentom naszej szkoły delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod marmurową tablicą pamiątkową.

Accessibility Toolbar