Dzień Edukacji Narodowej (2019)

14 października świętowaliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej, który w naszej Szkole połączony jest ze Ślubowaniem klas pierwszych.

Podczas uroczystości ustępujący poczet przekazał sztandar Szkoły nowemu składowi, a nowy Samorząd Uczniowski odebrał insygnia szkolne od swoich starszych kolegów – Anny Jandy i Filipa Piasnego.

W tym dniu Pani Dyrektor mgr Irena Majda podziękowała za trud i poświęcenie wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi wręczając Nagrody Dyrektora. Miło nam również poinformować, że w tym roku Nagrodę Starosty otrzymała Pani Dyrektor – mgr Irena Majda, a Nagrodę Kuratora – mgr Maria Piasny.

Życzenia całej społeczności szkolnej przekazała przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Joanna Imielska, a także Kierownik Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Olkuszu – mgr inż. Sebastian Korzeniowski.

Nasze święto jest okazją do spotkania się z tymi, którzy tworzyli historię tej zacnej placówki. Jak co roku zaprosiliśmy emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, którzy mieli okazję powspominać minione lata podczas spotkania przy kawie.

Po oficjalnej części akademii nastąpiła część artystyczna którą połączono z oczepinami klas pierwszych. Rozpoczęto zabawą „Jaka to melodia” przy której uczniowie, świetnie się bawiąc, zgadywali wykonawców i tytuły podanych utworów. Kolejną konkurencją był quiz z pytaniami dotyczącymi  życia naszej szkoły. Ciekawe i nietypowe odpowiedzi rozbawiły zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Ostatnią, kulinarną konkurencją było jedzenie pączków na czas bez użycia rąk. Zadanie to wywołało niezwykłą sensację i entuzjazm wśród zebranych na sali gości. Całość dopełniły piosenki w wykonaniu solistek i zespołu wokalnego. Niezwykła atmosfera i radość połączyła wszystkich zgromadzonych, a Dzień Edukacji Narodowej na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo.

Tegoroczną uroczystość przygotowała klasa 2a pod opieką – dr Damiana Banysia.

Accessibility Toolbar