Światowy Dzień Zdrowia (2017)

Światowy Dzień Zdrowia – depresja.

7 kwietna 2017 roku klasa 1c pod opieką wychowawcy Pani Renaty Dylewskiej i pedagoga szkolnego Pani Beaty Szymczyk-Bąchór, przeprowadziła w naszym liceum profilaktykę z okazji Światowego Dnia Zdrowia poświęconą problematyce depresji.

Z uwagi na ważność problemu postanowiliśmy skorzystać z obecności w naszej szkole znawców tego zagadnienia. Gościliśmy: Pana Macieja Klimę – zastępcę Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Panią Agatę Knapik – Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu, Panią Elżbietę Kuras – koordynatora ds. kontaktu z mediami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie oraz Panią Ewelinę Bączek – przedstawiciela Inspektora Sanitarnego w Olkuszu.

Pani Elżbieta Kuras wygłosiła prelekcję przez radiowęzeł dla młodzieży. Następnie uczniowie klasy 1c zaprezentowali w klasach krótki film pokazujący historię znanego polskiego rapera „Zeusa”, który zdecydował się poruszyć temat depresji w swoim najnowszym vlogu. Raper opowiada jak sobie poradzić ze stanem, w którym kilka lat temu sam się znalazł. Zachęca również młodych ludzi do zdrowego stylu życia. Komentarz do filmu wygłosiła Pani Agata Knapik.

Accessibility Toolbar