Wiosenne Rockowanie

Tego dnia w naszej szkole odbył się koncert promocyjny dla gimnazjalistów i wszystkich zainteresowanych muzyką rockową zatytułowany „Wiosenne Rockowanie„. Wystąpiły na nim trzy amatorskie zespoły złożone z uczniów naszej szkoły:
1. „Reckless” w składzie: Adam Mirek, Zbyszek Łydka, Maciej Majewski, Jakub Wietrzyński i Maciej Grzanka;

2. „The Flanels” w składzie: Joanna Bartoszcze, Magdalena Osuch, Jakub Wietrzyński, Katarzyna Kotulska oraz Jakub Kopecki;

3. „Mate Choice Copying” w składzie: Bartosz Dziedzic, Przemek Kasprzyk, Jakub Kopecki i Joanna Januszek.

Każdy zespół zaprezentował kilka coverów znanych rockowych piosenek, m.in.: The Clash – „Should I stay or should I go” (w wykonaniu Mate Choice Copying); Cranberries – „Zombie” (w wykonaniu The Flanels); Marylin Manson – „The Fight Song” (w wykonaniu Reckless) oraz kilka innych utworów.

Należy podkreślić, że pomysłodawcą tego wydarzenia był Samorząd Uczniowski naszej szkoły i dzięki pomocy oraz zaangażowaniu dyrekcji oraz nauczycieli plan ten został zrealizowany. Pomysł na taką prezentację twórczości spodobał się olkuskiej młodzieży, o czym świadczy fakt licznie przybyłych i dobrze bawiących się uczestników koncertu.

Uczniowie naszej szkoły mają wiele pomysłów i inicjatyw, które realizują wspólnie z nauczycielami. Szeroka gama działań przyciąga młodych ludzi pragnących kontynuować naukę w I LO i realizować swoje pasje. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje młodzieży. Zapraszamy do „Jedynki”. Gimnazjalisto – wybierz z nami swoją przyszłość!

Accessibility Toolbar