Emilia Kotnis-Górka – spotkanie z Absolwentką (IV 2013)

Pasje dziennikarskie w I Liceum Ogólnokształcącym

W czwartek 4 kwietnia 2013 roku w naszej szkole gościła Pani Emilia Kotnis-Górka – absolwentka tego liceum, dziennikarka „Przeglądu Olkuskiego”. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach projektu „Słynni absolwenci I LO w Olkuszu”.
Gościa powitała Dyrektor Szkoły – mgr Irena Majda. Pani Emilia była wśród tych uczniów, którzy jako ostatni zdawali w 2004 roku „starą maturę”. Pani Emilia Kotnis-Górka wspominała swoich nauczycieli, wychowawczynię – mgr Jadwigę Walusiak, wspaniałe klasowe wycieczki, Juwenalia, inne szkolne imprezy oraz swoich kolegów i koleżanki.
Spotkanie przebiegło w ciepłej, serdecznej atmosferze. Gość podkreślił, że miło wracać, po latach, w szkolne mury.

Pani Emilia opowiedziała młodzieży o swoich młodzieńczych zainteresowaniach i o swojej dziennikarskiej drodze, która rozpoczęła się w liceum pod czujnym okiem Jacka Sypienia – dziennikarza, autora wielu książek o regionie, nauczyciela historii.
Ukończyła socjologię oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiowała również za granicą na Uniwersytecie Fryderyka Aleksandra w Norymberdze. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w TVP Kraków, portalu Interia.pl, „Gazecie Krakowskiej”, PAP i wielu innych mediach. Współpracowała też z mediami branżowymi. Obecnie jest dziennikarką w „Przeglądzie Olkuskim”.

Na zakończenie spotkania Pani Emilia przekazała do utworzonej wiele lat temu, „Biblioteczki Absolwentów” – książkę pt. „Organizacje pozarządowe. Zarządzanie, kreowanie wizerunku i współpraca z mediami w III sektorze”, którą wydała wspólnie z Olkuszaninem – Mateuszem Wysockim.

Spotkanie zorganizowała mgr Bogusława Wajdzik.

Accessibility Toolbar